Бездротова вулична сирена для сигналізації
Сирена для сигналізації — ефективний спосіб відлякати зловмисника. Охоронні системи постійно вдосконалюються, стають самостійними і складнішими, але сирена залишається незмінною їх частиною.
Види сирен
За типом використання сирени бувають:
- Внутрішні;
- вуличні (зовнішні).
До кожного виду існують різні вимоги щодо матеріалу корпусу, звукового сигналу та ряду інших факторів. Міцність внутрішніх сирен нижча, а захищеність корпусу слабша, ніж у зовнішніх систем. Зовнішні сирени виконуються із стійких до опадів та перепадів температур матеріалів. Враховується противандальна міцність корпусу. Такий тип сирен має високу потужність звуку. За типом передачі сигналу сирени поділяються на:
- Автономні;
- бездротові;
- дротові.
Автономні сирени обладнані автономним джерелом живлення та додатково можуть мати сонячні батареї для підзарядки вдень. Детектор збудників може бути вбудований в корпус сирени. Бездротові сирени передають сигнал через радіохвилі, а живлення надходить від батарей або акумуляторів. Дротові світлозвукові сповіщувачі працюють на основі дротового зв'язку.
Принцип роботи сирени
Принцип роботи сирени полягає в звуковому або світлозвуковому сповіщенні про тривогу, при отриманні сигналу з блоку управління (від відеореєстратора, сигналізації, IP-камери). Звукові сирени сповіщають про тривогу за допомогою звукового сигналу, світлові — за допомогою світловипромінювання, а світлозвукові — і світлом, і звуком одночасно. Для запобігання відкриття корпусу сирени, пристрої часто обладнані тампером — це вимикач, який спрацює при спробі відкрити сирену або спробі зняти її зі стіни.
Особливості підключення сирени
Перше, про що потрібно подбати при монтажі сигналізації на охорону — маскування пристрою та складність демонтажу для зловмисників. Якщо світлозвуковий оповіщувач дротовий — потрібно сховати або ізолювати дроти. Підключення відбувається в такий спосіб: від корпусу сирени простягаються проводки до приймаючої частини сигналізаційного модуля, після чого «шайби» приєднуються до гнізд і модуль закривається кришкою. Автономну сигналізацію потрібно встановлювати з урахуванням наступних моментів:
- Бездротові моделі працюють за допомогою радіохвиль і поєднуються лише з сигналізацією такого ж типу.
- Елемент «радіо» поруч із батарейним відсіком, має бути налаштований ту частоту, де функціонує система загалом.
Якщо встановлюється звукова сирена, потрібно спочатку налаштувати рівень гучності.
Бездротова вулична сирена Ajax StreetSiren
Незважаючи на простий принцип роботи, вулична сирена — незамінний елемент охоронно-пожежної сигналізації, як на великих промислових та торгових об'єктах, так і у приватних будинках. Вулична сирена може в рази підвищити рівень охорони об'єкта та допоможе зберегти майно.
Принцип роботи бездротової вуличної сирени Ajax StreetSiren
Бездротова вулична сирена Ajax StreetSiren повідомляє про спрацювання датчика за допомогою звукового сигналу та світлодіода. Рівень гучності та тривалість звучання сигналу налаштовується у мобільному додатку. Ajax StreetSiren — це бездротова вулична сирена з потужністю до 113 Дб, оснащена яскравими світлодіодами. Сирена може працювати від зовнішнього блока живлення або до п'яти років від встановлених батарей. Підключається до контрольної панелі hub за допомогою захищеного радіопротоколу Jeweller. Дальність зв'язку — до 1300 м за відсутності перешкод.
Комплектація Ajax StreetSiren
- Сирена з 4 батареями;
- кріплення SmartBracket;
- монтажний комплект;
- посібник користувача (який також є в мобільному додатку Ajax).
StreetSiren оснащена потужним зуммером та яскравими світлодіодами. Видно і чутний пристрій на великих відстанях. При правильному встановленні — демонтувати і відключити вуличну сирену, що спрацювала, буде непросто, адже корпус міцний, зумер захищає металева сітка, і є автономне постачання енергії. Кнопка увімкнення та вимкнення блокується при тривозі.
Специфіка встановлення та монтажу вуличної сирени Ajax StreetSiren
Розміщення сирени для сигналізації визначає її віддаленість від hub та наявності між пристроями перешкод для проходження радіосигналу та звуку. До перешкод належать: стіни, міжповерхові перекриття та габаритні об'єкти. При рівні сигналу в одну поділку варто перемістити пристрій на 20 см і перевірити сигнал. Якщо переміщення не допомагає, можна скористатися ретранслятором сигналу Rex, що сприяє покращенню рівня зв'язку. Оптимальна висота розміщення вуличної сирени — 2,5 та більше метрів. Такий спосіб розташування ускладнить доступ зловмисника до сирени у разі проникнення. Перед монтажем потрібно переконатися, що вибрано оптимальне місце розміщення сирени, яке відповідає всім умовам інструкції. Вулична сирена для сигналізації Ajax StreetSiren працює до 5 років на комплектних батареях, при розряджанні яких, система безпеки надішле користувачеві відповідне повідомлення. Кутовий світлодіод буде плавно спалахувати і гаснути при постановці та знятті системи з охорони, при спрацюванні тривоги, демонтажі або відкритті (за умови, що індикація буде включена в додатку).
Де не варто встановлювати вуличну світлозвукову сирену
Краще уникнути встановлення вуличної сирени:
- Поблизу металевих предметів або дзеркал, які можуть екранувати радіосигнал та викликати його загасання.
- У місцях, де звуковий сигнал буде заглушено.
- Ближче за 1 метр до hub — можуть виникати збої.
Вулична світлозвукова сирена в рази підвищує ефективність системи безпеки. Це найбільш оперативний і гучний прилад для реагування на проникнення на територію під охороною. У більшості випадків, її тривожного сигналу та світлової індикації буде достатньо для того, щоб відлякати зловмисників. StreetSiren оснащена кнопкою тампера та акселерометром. Кнопка тампера спрацьовує при спробі відкриття корпусу, а акселерометр — при спробі змістити або демонтувати пристрій.
Висновок
Для світлового або світлозвукового сповіщення про тривогу варто використати вуличну сирену для сигналізації. Пристрій здатний вберегти приміщення від проникнення — гучним сигналом відлякати зловмисників та привернути до об'єкта вторгнення увагу оточення. Звукова вулична сирена найчастіше виконана з металу або міцного пластику, має герметичний корпус із захистом від пилу та бризгів. За типом підключення до контрольної централі розрізняють бездротову вуличну сирену та дротову. Бездротова вулична сирена для сигналізації не вимагає використання дротів, працює за захищеним радіоканалом, пристрій легко встановити непомітно, а його монтаж простий. Світлозвукова вулична сирена підходить для використання на об'єктах, які розташовані неподалік постійного місця знаходження господарів (гаражі тощо). Вулична світлозвукова сирена — простий та доступний пристрій, який підніме охорону приміщення на новий рівень, чим допоможе зберегти майно.