+38 (067) 901-63-22 Нд 09:00—18:00
ukr
+38 (067) 901-63-22 Нд 09:00—18:00

Кошик

0 goods
0 грн.

Всего просмотров этой страницы: 13

Система безпеки Ajax MotionProtect Бездротовий датчик руху з імунітетом до тварин Додати до порівняння

Ідентифікатор товару: 5314

Опис товару


Бездротовий датчик руху повідомляє про перші ознаки вторгнення в дім або офіс. Кріпиться до стіни навпроти дверей та інших місць ймовірного проникнення злочинців.

Що таке датчик руху та як вибрати для своєї оселі

Датчик руху – це незамінний елемент охоронної сигналізації. Компактний пристрій, який дозволяє визначити й зафіксувати рух в зоні, що охороняється. Датчики руху встановлюються в громадських будинках, житлових будинках, квартирах, офісах та ін. Щоб пристрої працювали коректно та виконували своє завдання, їх потрібно правильно вибирати.

Види охоронних датчиків руху та як вибрати

При підборі датчиків руху необхідно враховувати перешкоди, які можуть заважати сигналу теплові, інфрачервоні, акустичні. Контрольний рівень таких датчиків повинен бути набагато вищим за можливі перешкоди. Наступні сповіщувачі призначені для фіксації проникнення на об'єкт, що охороняється.

  • Об'ємний датчик або датчик руху
  • Магнітно-контактний датчик або датчик відкриття
  • Радіохвильовий датчик
  • Датчик розбиття скла
  • Вібраційний датчик

Найпоширенішим пристроєм є охоронний датчик руху, який фіксує зміни потоку тепла, що випромінюється людським тілом при перетині зон, які охороняються. Датчик руху сигналізації вловлює переміщення об'єкта з інфрачервоним тепловим випромінюванням. Сучасні детектори руху дозволяють розпізнати людину та тварин. Використовуються для захисту житлових приміщень. Дані, що передаються радіодатчиком, дані аналізуються аналоговим способом або з використанням цифрових технологій. Оптимальне місце для розміщення ІЧ датчиків – стіни. Не рекомендується ставити біля джерел тепла, вентиляційних отворів та інших місць із ймовірністю теплових перешкод.

Різновиди датчиків руху

Робота датчиків руху полягає у фіксації електронною схемою об'єкта в русі, та подачі сигналу на реле. Пристрій, що сигналізує підключають до реле контактів. Залежно від принципу фіксації об'єкта датчики руху розрізняють на:

  • інфрачервоні;
  • ультразвукові;
  • мікрохвильові.

Найчастіше зустрічаються датчики двох типів: інфрачервоні та мікрохвильові. Інфрачервоні датчики реагують на переміщення в полі їх огляду об'єктів, що випромінюють тепло, – насамперед людей та тварин. Вони пасивні, тобто самі нічого не випромінюють, лише фіксують теплове випромінювання. Працюють інфрачервоні датчики присутності в зоні прямої видимості, тобто якщо між об'єктом та датчиком немає перешкод. При цьому вони досить чутливі до незначних змін температури. З іншого боку, ці особливості обмежують сферу застосування інфрачервоних датчиків руху. Щоб уникнути помилкових спрацьовувань, їх не рекомендується встановлювати в зоні дії джерел тепла: опалювальних приладів, теплових завіс, кондиціонерів, інфрачервоних обігрівачів, у цехах підприємств, поблизу потужних джерел освітлення, наприклад, галогенних ламп тощо. Чутливість інфрачервоних датчиків залежить від температури, а на вулиці їхня точність падає. Мікрохвильові датчики – активні. Вони випромінюють електромагнітні хвилі високої частоти та фіксують відбите випромінювання, як у полі з'являються сторонні об'єкти, незалежно від своїх температури. Це виключає помилкові спрацьовування через дії джерел тепла і дозволяє встановлювати датчики, де інфрачервоні прилади можуть працювати некоректно. Щоправда, мікрохвильові пристрої можуть помилятися поруч із потужними зовнішніми джерелами електромагнітного випромінювання. Наприклад, електрощитова - не найкраще місце для встановлення мікрохвильового датчика руху для сигналізації. Одна з переваг мікрохвильових датчиків присутності полягає в тому, що монтувати у зоні прямої видимості їх необов'язково. Головне, щоб перешкода була діелектричною або слабкопровідною. Мікрохвильові детектори руху дорожчі за інфрачервоні, а дальність їх дії трохи менша, зате мікрохвильовий сенсор здатний реагувати навіть на дуже легкий рух. Існують комбіновані сенсори: інфрачервоні та мікрохвильові. Вони паралельно виробляють фіксацію та використовуються на об'єктах особливої важливості.

Встановлення датчиків руху

Датчик присутності краще встановлювати в кут кімнати, тоді в активній зоні датчика відсутня так звана сліпа зона, це пов'язано з тим, що кут огляду більшості датчиків руху становить по горизонталі 110°. Деякі датчики, як PIR-806 встановлюється на стелі, часто, в центрі кімнати. Вуличні датчики руху рекомендується встановлювати на висоті 2,5 метра. Потрібно врахувати той факт, що чим вище встановлюється детектор руху, тим більше має бути нахил вниз, а чим більший кут нахилу, тим менший радіус детектування.

Датчик руху Ajax MotionProtect

MotionProtect – це бездротовий датчик руху для приміщення, який виявляє несанкціоноване проникнення на об'єкт, що охороняється.

Принцип роботи охоронного датчика руху Ajax MotionProtect

У контрольованій зоні формується діаграма спрямованості та весь простір розбивається на сектори. Як тільки в поле дії датчика потрапляє теплове випромінювання людини, лінза фокусує його на чутливому елементі – тепловому PIR-сенсорі та інформація передається на мікроцентр для аналізу. Якщо теплове випромінювання переміщується між секторами, датчик розуміє, що сталося рух і передає тривогу на розумну централь Hub. При цьому діє програмний алгоритм, який враховує безліч факторів і параметрів навколишнього середовища, щоб відключити помилкове спрацьовування. У комплект Ajax MotionProtect входить бездротовий датчик руху, кріплення SmartBracket, елементи живлення, монтажний комплект та інструкція. Дальність дії датчика руху для приміщення до 12 м. Корпус детектора руху захищений тампером від несанкціонованого відкриття датчика. Дальність зв'язку з розумною централлю Hub – до 1700 м для відкритого простору за умови відсутності перешкод. Дальність сигналу в приміщеннях залежить від поверховості, товщини матеріалу стінок, також від наявності джерел електромагнітних перешкод. Якщо площа покриття велика і сигналу датчика не вистачає для стійкого приймання сигналу – можна під’єднати ретранслятор сигналу Rex.

Додаткові можливості бездротового датчика руху для сигналізації Ajax MotionProtect

  • Імунітет до тварин

У датчиках руху для приміщення використовується програмний алгоритм Smart Detect, який при виявленні руху аналізує форму сигналу інфрачервоного сенсора та порівнює його зі значеннями, характерними для руху людей. У зв'язку з тим, що розмір теплової плями тварини невеликий – датчик не піднімає тривогу.

  • Режим «завжди активний»

Використовується в приміщеннях, які потребують цілодобового контролю. Користувач отримуватиме повідомлення про порушення руху, незалежно від того чи встановлена система під охорону чи ні.

  • Тестування справності

Радіодатчик Ajax MotionProtect дозволяє проводити тестування важливих параметрів. Наприклад, тест рівня сигналу, тест зони виявлення та тест згасання сигналу. Таке тестування дозволяє встановити датчик руху для сигналізації у місце з найкращим рівнем сигналу.

Встановлення кімнатного датчика Ajax MotionProtect

Охоронний датчик Ajax MotionProtect призначений для встановлення всередині приміщень. Температурний діапазон від -10°C до +40°C. Від місця розташування датчика залежить площа контрольованої території та, отже, ефективність системи безпеки. Місце розташування кімнатного датчика залежатиме від відстані до розумної централі Hub та наявності між пристроями перешкод, що перешкоджають проходженню радіосигналу: стін, міжповерхових перекриттів та розташованих у приміщенні габаритних об'єктів. Важливо впевнитись, що меблі, домашні рослини або декоративні конструкції, які перешкоджають полю зору кімнатного датчика.

Часті помилки під час встановлення ІЧ датчика руху Ajax MotionProtect

  • Встановлення на вулиці – ІЧ датчик руху для цього не призначений.
  • Встановлення у напрямку вікна – коли пряме сонячне проміння потрапляє на лінзу.
  • Навпроти об'єктів з температурою, що швидко змінюється, - наприклад електричних або газових обігрівачів.
  • Навпроти предметів, що рухаються, з температурою близькою до температури тіла людини - наприклад штори над радіатором.
  • У місцях зі швидкою циркуляцією повітря – вентилятор, вікна чи двері.
  • Поблизу металевих предметів та дзеркал – викликають згасання або екранування радіосигналу.
  • У приміщеннях із температурою та вологістю, що виходять за межі допустимих.
  • На нерекомендованій висоті - оскільки це скорочує площу зони виявлення руху датчиком і порушує роботу функції виявлення тварин. Висота розміщення радіодатчика руху – 2,5 м.
  • Встановлення датчика руху ближче, ніж за 1 м до централі управління.

Часті питання про датчики руху

Що таке датчик руху

Датчик руху - це детектор, який визначає переміщення людей, і використовується контролю за обстановкою у необхідному просторі.

Де встановлювати датчик руху

Датчик руху для приміщення можна встановити будь-де. Доцільним варіантом буде встановлення датчика в куті кімнати, що охороняється, щоб датчик руху міг охоплювати якомога більше простору для роботи.

Як працює ІЧ датчик руху

Інфрачервоний датчик руху визначає людину за рівнем випромінювання за допомогою пасивного ІЧ сенсора. Отримані дані проходять цифрову обробку, щоб унеможливити помилкові тривоги.

Як обдурити датчик руху

Найпоширеніший спосіб – деактивація датчика руху. Але якщо встановити його на рекомендованій висоті й правильно (непомітно) інтегрувати в простір, що охороняється - охоронний датчик спрацює перш ніж його деактивують.

Як перевірити датчик руху

Перш ніж почати приєднання датчика руху потрібно перевірити на справність. Кожен виробник пропонує свій варіант тесту гаджета. Для датчика Ajax MotionProtect у детальному посібнику користувача є підказки щодо тестів рівня сигналу, зони виявлення та згасання сигналу.

Де монтувати датчик руху

Датчики бувають різними на кшталт монтажу: одні призначені для стельового, інші – для настінного. Це не означає, що кожен тип датчика руху обов'язково встановлювати тільки на стелі або стінах: все залежить від конфігурації приміщення та завдання. Однак у більшості випадків конструкція оптимально адаптована до відповідного розміщення.

Що варто зробити перед покупкою внутрішнього датчика

Перед покупкою датчика руху варто оцінити геометрію приміщення, в якому пристрій буде встановлено, і правильно визначити зону огляду. Нехтування цим етапом може призвести до того, що неправильно вибраний і встановлений датчик не побачить руху там, де потрібно користувачеві. Після вибору місця розміщення приладу слід провести виміри та визначити відповідний кут огляду датчика, а також максимальну дистанцію, на якій пристрій «відчує» рух. Виміряти цю відстань потрібно в кількох напрямках, якщо цільова зона не обмежена одним дверним отвором. При необхідності можна накреслити схему та вказати на ній кути та відстані.

Ціна: 1,559 грн.

У наявності


Доставка

Програмні продукти постачаються в електронному вигляді

Швидка оплата

Миттєва оплата покупок на сайті

Підбір програм та послуг

Підбір програм і послуг телефоном, Viber, Telegram